Kahramanım Sensin, “sanata ilgili, üretken, meraklı, yaratıcı ve eşit şartlarda yaşam ve eğitim hakkına sahip nesiller” yaklaşımı ile hayata geçirilmiş çocuk temalı bir iyilik projesidir. Gönüllü olarak çıktığımız yolculuğumuza eşlik eden sanatçılar ile birlikte, tasarlanan özel ürünlerimiz çocuklar yararına satışa sunulmaktadır. Zevkle dinlediğimiz, her sözü ayrı bir hikayemize dokunmuş şarkılardan esinlenip gündelik hayatımızda her an yanımızda taşıyabileceğimiz tasarımlar yaratarak “şarkılarla çocukların kahramanı olabileceğimiz” fikrinden yola çıktık. 2015 yılında ‘Kahramanım Sensin’ projesine başladığımızda sanatçıların, şarkıların ve ürün alarak destek sağlayan gönüllülerin hep beraber desteğe ihtiyacı olan çocukların kahramanı olmasını amaçladık.

Projenin temelini attığımız günden itibaren bizimle birlikte olan Göksel, Moğollar, Yeni Türkü ve Vega’nın yanı sıra, şarkılarıyla projemize dahil olan Cem Karaca, Mabel Matiz, Hayko Cepkin, Gökhan Türkmen, Can Bonomo, Ayşegül Aldinç, Ümit Sayın, Cem Adrian, maNga ve Ece Seçkin’in bugüne dek seslendirdiği şarkılarından küçük notları tasarlayarak günlük hayatımızda kullandığımız objelere uyarlıyoruz. kahramanimsensin.com üzerinden satışa çıkardığımız ürünlerle, gönüllülerin desteğini alarak her geçen gün bir çocuğa daha umut olmaya devam ediyoruz. Yakın zamanda aramıza katılacak yeni gönüllü sanatçıların da şarkılarıyla projemizin daha fazla gönüllüye ulaşmasını amaçlıyoruz.

Kahramanım Sensin gönüllü ekibi olarak her zaman çocukları projenin merkezine koyup, tüm çalışmalarımızı bu yönde geliştirdik ve bugüne kadar tüm Türkiye’de yüzlerce çocuğun hayatına dokunduk. Yola çıktığımız ilk senelerimizde Koruncuk Vakfı’yla yollarımız kesişti ve satışlarımızdan elde edilen gelir ile bağışlarımızı Koruncuk Vakfı aracılığı ile çocuklara ulaştırdık. 2017 yılından itibaren daha çok okul ve destek bekleyen çocuğa ulaşabilmek için çalışmalara başladık. Bu çalışmalar kapsamında; elde ettiğimiz gelir ile Bolluca Çocuk Köyü’ne, korunma ihtiyacında olan çocukların günlük hayatlarını kolaylaştıracak yenilikler yaptırdık. Bunun yanında Genç KORUNCUK’ların 1 yıllık tüm sosyal aktivite giderlerini karşıladık. 2018 yılında dezavantajlı çocuklara birebir dokunarak Soma Fikri Akay İlköğretim Okulu’na gittik ve tüm öğrencilerin kışlık çizme ihtiyaçlarını ulaştırdık. Muhtarlıklardan elde ettiğimiz verilerle ulaştığımız farklı yaş gruplarından 50 çocuğa ise giyim, ayakkabı, kitap olarak bayram setleri ulaştırdık. 2018 sonunda Muğla Umurca İlköğretim Okulu’na etkinlik sınıfı kurarak 2019 hedefimizin ilk adımını attık. “Sanata ilgili, üretken, meraklı ve yaratıcı nesiller” hedefiyle yola çıktığımız projede ihtiyaç sahibi okullara “sanat sınıfları” kurarak gönüllü sanatçılarla birlikte dezavantajlı çocuklara sanat sevgisi aşılamayı ve onların üretken bireyler olabilmelerini sağlarken projelerimizin de sürdürülebilir olmasını hedefliyoruz.

Önümüzdeki süreçte birebir ulaşacağımız okulların yanı sıra, bu kahramanlık hareketine farklı çocuk vakıf ve projelerini de dahil ederek daha çok çocuğa ulaşmayı hedefliyoruz. Sosyal medyada sesimiz olarak, web sitemiz üzerinden destek vererek, gönüllümüz olarak, etkinliklerimizde yanımızda olarak ya da önereceğiniz başlıklarda yanımızda olmanızdan, daha çok çocuğa beraber ulaşmaktan mutluluk duyacağız.

 

Proje destekçilerimiz;

Göksel, Yeni Türkü, Moğollar, Vega, Cem Karaca, Hayko Cepkin, Mabel Matiz, Can Bonomo, Gökhan Türkmen, Cem Adrian, Ece Seçkin, Ayşegül Aldinç, Ümit Sayın, maNga